۱۳۹۲ خرداد ۲۶, یکشنبه

نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر شاهین شهر و نقدی به شوراهای اسلامی


 اخبار و شنیده ها حاکی از آن است که کل آرای مأخوذه شاهین شهر حدود 72000 رأی می باشد (جمعیت شاهین شهر بیش از 160000 نفر می باشد ) که از این میان کاندیداهای زیر رتبه اول تا یازدهم را از آن خود کردند و بعنوان شورای اسلامی شهر شاهین شهر انتخاب شدند:

1- علیرضا جهانگیری با 8هزار و 932 رای

2-  پرویز عظیمی با 8 هزار و 917 رای

3- علی صالحی با 8 هزار و 359 رای

4- نرگس سادات موسوی با 8 هزار و 177 رای،

5-  حسین ابراهیمی ناقانی با 8 هزار و 159 رای

6-  حیدرعلی عارفیان با 8 هزار و 144 رای

7-حمیدرضا مقدسی با 8 هزار و 74 رای

8-  اسماعیل فرهادی با 8 هزار و 9 رای

9-  علی ضامن مسعودی با 7 هزار و 364 رای،

10- حجت الاسلام شیخ روح الله بیدرام با 7086 رأی

11- پیمان شکرزاده با 6 هزار و 691 رای

توضیح و نقد : وبلاگ شاهین شهر پلیتیک صرفا جهت خبررسانی اسامی اعضای شورای شهر را بازنشر می دهد وگرنه ما مخالف سیستم نمایندگی هستیم چون هیچگونه نظارتی از طرف شهروندان وجود ندارد و شهروندان در تصمیمات شورای شهر فاقد هر گونه تصمیم گیری و اثر گذاری هستند و مشارکت عمومی در سیستم نمایندگی وجود ندارد . شورای اسلامی شهر یعنی تبعیض بین شهروندان, چراکه
حق برابر برای شهروندان آن است که فارغ از تفاوت جنسیتی, مذهبی ,سنی ,سیاسی و ملیتی بتوانند در کنار همدیگر در شورای خودگردان خود که هیچ محدودیتی برای هیچ شهروندی وجود ندارد و بتوانند برای شهر خود شخصا تصمیم بگیرند تا بتوانند همه شهروندان مشکلات شهر را مطرح کنند و برای رفع مشکلات با مشارکت و تبادل نظر جمعی بتوانند اقدام جمعی کنند ولی وقتی شورا شهر اسلامی است و همه شهروندان اجازه مشارکت و دخالت گری ندارند و فقط 11 نفر به جای 160000 نفر تصمیم می گیرند بنابراین شهروندان غیر مسلمان مانند ارامنه شاهین شهر در آن جایی ندارند و زنان که نیمی از جمعیت شهر هستند فقط 1 نماینده در شورای شهر دارند به جای اینکه 5 تا 6 نفر از اعضای شورای شهر(که البته ما سیستم نمایندگی را قبول نداریم چون ضد دموکراتیک و تبعیض آمیز است ) حداقل از زنان باشند و شهروندان مهاجر افغان فاقد نماینده هستند و نوجوانان و جوانان نماینده ای ندارند.

پاینوشت:
 
شمار مردم ارمنی‌تبار در جهان پیرامون ۹ میلیون نفر برآورد شده‌است. حدود ۳ میلیون نفر از ایشان در جمهوری ارمنستان زندگی می‌کنند. بقیه در بسیاری از کشورهای جهان پراکنده‌اند و بین ۴۰۰هزار و ۵۰۰ هزار نفر از ارمنیان در ایران ساکن هستند.


تعداد ارامنه استان اصفهان در سال 1375، 8337 نفر بوده است كه 5838 نفر آن در اصفهان و بقيه در شاهين شهر و فريدون شهر و روستاهاى اطراف آن سكونت داشته‏ اند. 
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر