۱۳۹۲ شهریور ۲۰, چهارشنبه

آقای روحانی , از كوزه (جمهوری اسلامی ) همان برون تراود كه در اوست, گر دايره كوزه ز گوهر سازند


حسن روحانی به عنوان عضوی از مجلس خبرگان رهبری و رئیس سابق شورای عالی امنیت ملی، بیشتر سابقه سیاسی و امنیتی خود را در رده های بالای ساختار قدرت ایران سپری کرده است، جایی که افراد منصوب و نه انتخاب می‌شوند. حسن روحانی در روزهای قبل از انتخابات وعده هایی را به مردم می داد که تو گویی او به عنوان یکی از مهره های رده بالای رژیم از ماهیت واقعی درون کوزه جمهوری اسلامی خبری ندارد و بی اطلاع است!?
پس اگر روحانی از ماهیت واقعی حکومت اطلاع دارد پس چرا صحبت از تغییراتی کرد که عملا امکان آن نیست!?
روحانی و خامنه ای می دانستند که در انتخابات 88 و سرکوب خشن معترضان و مخالفان جمهوری اسلامی مشروعیت خود را در مقابل مردم دنیا و افکار عمومی از دست داده اند . برای افزایش آرا شرکت کنندگان و کسب مشروعیت پوشالی نیاز به حضور پرشمار مردم در روز انتخابات داشتند و فقط با طرح بخشی از مطالبات مردمی (بدون آنکه آن مطالبات را پاسخ دهند.) می توانستند دست به موج سواری بزنند و برای اینکه رنگ سبز را به عنوان نماد اعتراض و مخالفت با رژیم را کمرنگ کنند رنگ بنفش را علم کردند.حضور مردم در انتخابات آنقدر برای رژیم اهمیت داشت که خامنه ای دو روز قبل از انتخابات گفت "درباره رای دادن، ممكن است بعضی به دلیلی نخواهند از نظام اسلامی حمایت كنند اما از كشورشان كه می‌خواهند حمایت كنند؛ همه باید بیایند "  آنقدر وضعیت سیاسی , اجتماعی , شغلی و امنیت در جامعه اسفبار است که ایران همچنان رتبه اول در فرار مغزها را دارد.

رتبه نخست ایران در فرار مغزها  "  کماکان روند خروج افراد تحصیلکرده از کشور ادامه دارد، تا جایی که بر اساس گزارش گذشته صندوق بین‌المللی پول، سالانه 200 هزار نفر از ایرانیان تحصیلکرده اقدام به خروج از کشور می کنند که این آمار ایران را در بین 91 کشور در حال توسعه و توسعه نیافته در رتبه نخست قرار داده است. همچنین طبق آماری که پیشتر از سوی سازمان‌ها و نهادهاي دولتي اعلام شده، 90 نفر از 125 دانش‌آموزي که در چند سال گذشته در المپيادهاي جهاني رتبه کسب کرده‌اند، هم اکنون در دانشگاه‌هاي آمريکا تحصيل کرده و متاسفانه بسياري از آنان هرگز به ايران جهت زندگي دائم باز نمي‌گردند. 
تحقيقات ديگري که در سطح دانشگاه‌هاي معتبر ايران انجام شده نشان داده که به طور متوسط از هر 18 نفري که از سوي دانشگاه براي کسب تخصص به کشورهاي توسعه يافته اعزام شده‌اند، تنها 3 نفر به ايران بازگشته‌اند." 
حسن روحانی گفت که مردم در انتخابات سال ۱۳۹۲ «همه شبهات» افکار عمومی جهان درباره انتخابات گذشته را «شستشو» دادند.
به گزارش خبرگزاری «نسیم» آقای روحانی روز سه‌شنبه (۱۹ شهریور) در گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور گفته این «شستشو» به «این امر به دلیل آگاهی مردم و تدبیر رهبری صورت گرفت.»
وی گفته است: «برای دشمن خیلی سخت بود که با این همه القاء علیه نظام و روحانیت٬ مردم مجددا یک روحانی و معمم را {در انتخابات سال ۹۲} انتخاب کردند.»
حسن روحانی در جریان دفاع از کابینه خود در صحن مجلس شورای اسلامی از اعتراض‌های خیابانی به نتیجه انتخابات سال ۱۳۸۸ نیز با عنوان «اردوکشی خیابانی» یاد کرده بود.

حسن روحانی در مورد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی نیز اعلام کرده که «دولت از حقوق مسلم هسته‌ای مردم ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.»
بنابراین روحانی خیلی زود نقاب از چهره خود برکشیده است. در واقع بسیاری از وعده های پوشالی و دروغین روحانی صرفا در جهت مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای بوده است درواقع نه منزلت را به زنان باز گرداند و نه زندانیان سیاسی آزاد شدند.روحانی:کاری می کنم که همه زندانی‌ها آزاد شوند و دختران در خیابان احساس امنیت کنند " اگر بار مسئولیت بر دوش من افتاد، کرامت به دانشگاه و دانشجو بازخواهم گرداند و به منزلت را به زنان باز خواهم گرداند.این سخنان روحانی با شعار حضار مواجه شد که می‌گفتند: «زندانی سیاسی آزاد باید گردد». 
روحانی در پاسخ به حضار گفت: چرا فقط زندانی سیاسی؟! کاری کنیم همه زندانیان آزاد شوند. اگر اعتدال در کشور حاکم شود، نیازی نیست که در کشور عدل و اعتدال کسی در زندان باقی بماند. من به کمک پلیس کاری خواهم کرد که امنیت واقعی باشد و دختران ما در خیابان احساس امنیت کنند و نخواهم گذاشت مأموری بی‌نام و نشان از کسی سئوال کند. دختران خود حافظ حجاب و عفاف هستند." 

 نامه نرگس محمدی به وزیر کشور 

نشان می دهد که وعده های روحانی به زنان صرفا جهت شرکت آنان در انتخابات بوده است و تاکنون به هیچ یک از وعده های خود در حوزه زنان عمل نکرده است و قصد عمل کردن نیز نداشته است و در همان ابتدای کار با عدم معرفی وزرای زن به کابینه نشان داد که جمهوری اسلامی خرش از پل گذشته و با عوام فریبی توانست به بازی انتخابات خود رونقی ببخشد.

 نرگس محمدی در قسمتی از نامه اش به درستی خطاب به وزیر کشور می نویسد: " چنین برخوردی با زنان با حرمت ایران روا نیست و این نامه از سر ناچاری و در اعتراض به جسارت ماموران دربرخورد با زنان و دختران این سرزمین نوشته شده، شاید مانع تداوم آن گردید. همان زنانی که با رای و اراده خود در بزنگاههای تاریخ نقش می‌آفرینند و جالب اینجاست که در ایام انتخابات و راهپیمایی‌ها شاهدیم که خبرنگاران با همان زنان با همان پوشش‌ها مصاحبه می‌کنند و حتی مصاحبه‌هایشان در اخبار سراسری تلویزیون جمهوری اسلامی پخش می‌شود. آیا زنان با شعور ایران که در انتخابات‌های سرنوشت ساز مخاطب مردان حکومت قرار می‌گیرند تا با رای خود سرنوشت سرزمینی را رقم زنند، نمی‌توانند لباس مناسب و در شان خود را تشخیص دهند و بر تن کنند و باید ماموری با گفتار، رفتار و تهدید آنچنانی دستور دهد شما بروید شلوار بپوشید و حتی اگر حجاب تان ایرادی ندارد اما ما تشخیص می‌دهیم دامن و مانتو بلند با جوراب سیاه ضخیم غیر شرعی و قانونی است و حاضر به شنیدن صدای اعتراضی هم نباشند."

حال باید از روحانی پرسید این همان منزلتی است که وعده تحقق آن را به زنان دادید?این همان احساس امنیت برای دختران و زنان این سرزمین است که گفتید کاری می کنید که به کمک پلیس  امنیت واقعی باشد و دختران ما در خیابان احساس امنیت کنند و نخواهم گذاشت مأموری بی‌نام و نشان از کسی سئوال کند?آقای روحانی ماموران بی نام و نشان و ماموران با نام و نشانتان همچنان از زنان و دختران این سرزمین سلب امنیت می کنند و این نشانی بر دروغگویی و عوامفریبی شما صرفا برای مشارکت زنان در انتخابات بوده است.

 به گفته منابع رسمی،" تاکنون 80 نفر درراه امر به معروف و نهی از منکر کشته شده‌اند. (البته خیلی کم و است و امیدوارم که افزایش پیدا کند.)همچنین قرار است پس از حکم مراجع قضایی، در صورتی که فعالان این بخش دچار صدمات بدنی و جراحت یا فوت شده باشد، این دفاتر آنها را به عنوان جانباز یا شهید معرفی کنند تا خانواده‏های آنها مورد حمایت قرار بگیرند."

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر